تبلیغات
دانستنی های مفید رایانه - ویندوز دیفندر Windows Defender چیست؟

ویندوز دیفندر Windows Defender چیست؟

نویسنده :علیرضا
تاریخ:سه شنبه 14 خرداد 1392-11:27 ق.ظ

نرم افزار Windows Defender برنامه ای است جهت جلوگیری از آلودگی مجدد كامپیوترنرم فزار هایی كه باعث نمایش پیامهای ناخواسته می شوند ، و نیز  از كاهش كارایی  و تهدید های امنیتی كه توسط برنامه های جاسوسی و یا برنامه هایی كه ناخواسته بر روی كامپیوترتان نصب شده اند ، ممانعت می كند  . این نرم افزار قادر به شناسایی و حذف این طیف از برنامه های جاسوسی می باشد

ما بقی در ادامه ی مطلب...

 

فواید نصب نرم افزار Windows Defender

 

جستجو و حذف برنامه های جاسوسی

 

  • Windows Defender به آسانی و سرعت هر چه تمام برنامه های جاسوسی و ناخواسته ای كه نصب شده اند و باعث كاهش سرعت كامپیوتر شما شده اند ، نمایش پیام های ناخواسته ای كه مزاحم كار شما می شوند ، تنظیمات اینترنتی شما را تغییر می دهند ، یا بدون اجازه شما از اطلاعات شخصیتان استفاده می كنند و در واقع دزدی اطلاعات می كنند را تشخیص می دهد .

  • Windows Defender نرم افزارهای جاسوسی را كه شناخته براحتی حذف می كند ، و اگر احیانا شما برنامه هایی را اشتباهی حذف كرده باشید ، آنها را به آسانی بازیافت می كند

  • می توانید نرم افزار Windows Defender را طوری تنظیم  كنید كه در طبق یك جدول زمانی مشخصی سیستم را چك كند و آلودگی های احتمالی را حذف كند .

 

 

افزایش امنیت جستجو گرهای اینترنتی
 

· نرم افزار Windows Defender به شما كمك می كند قبل از اینكه اطلاعات كامپیوتر شما توسط برنامه های جاسوسی  و از طریق اینترنت مورد سو استفاده قرار گیرد جلوی ارسال و دریافت ناخواسته اطلاعات را بگیرد . این برنامه همچنین یك گارد فعالی را دردسترس قرار می دهد كه راه های نفوذ برنامه های جاسوسی به كامپیوتر شما را مسدود می كند .

·  این برنامه بدون ایجاد تداخل در كارهای شما ، همواره فعال می باشد . در واقع این نرم افزار بصورت اتوماتیك در حافظه بارگذاری شده و بر اساس تنظیماتی كه در اتدا بر روی آن اعمال كرده اید از نفوذ نرم افزار های جاسوسی به سیستم جلوگیری می كند . در این حالت كامپیوترتان تقریبا بدون اینكه وقفه ای در كارهای نرمال داشته باشد كار می كند .

محافظت در برابر آخرین برنامه های جاسوسی و موجود در اینترنت

· یك تیم كارشناسی در شركت مایكروسافت ، مشخصا وظیفه جستجو در اینترنت و پیدا كردن برنامه های جاسوسی و یافتن راه های مقابله با آنها را بر عهده دارند .

·  یكسری افراد داوطلب كه در سراسر دنیا از نرم افزار Windows Defender استفاده می كنند ، در صورت مشكوك شدن به یك برنامه ، گزارش احتمال آلوده گر بودن آن را از طریق اینترنت به تیم متخصص شركت مایكروسافت ارسال می كنند . این مشاركت ها به تیم كارشناسی شركت مایكروسافت كمك می كند تا جدیدترین تهدید ها را شناسایی كنند ، كه این كار باعث امنیت بیشتر كاربران خواهد شد . هر فردی كه از نرم افزارWindows Defender استفاده می كند می تواند در این كار سهیم باشد .

·  به منظور جلوگیری از آلوده شدن كامپیوترتان می توانید گزینه بروزرسانی اتوماتیك را در این نرم افزار فعال كنید ، تا نفوذ جدیدترین تهدید های محتمل موجود در اینترنت به رایانه را مسدود نمایید .

Windows Defender بهمراه كلیه نسخ ویندوز ویستا و ویندوز 7 برای كاربران ارائه شده است . در ویندوز ایكس پی SP2 و ورژن ها بالاتر و نیز در ویندوز سرور 2003 SP1 و بالاتر ، نیز كه رجیستر شده باشد می توانید این نرم افزار را از سایت مایكروسافت داونلود كرده و بر روی كامپیوترتان نصب كنید .

Spyware یا همان نرم افزار جاسوسی چیست ؟
 

نرم افزار جاسوسی ، یك اصطلاح عمومی برای توصیف یكسری برنامه هایی هستند كه عملكرد مشخصی مانند ، آگهی و پیام های ناخواسته بر روی صفحه مونیتور شما  ظاهر می شوند ، جمع آوری اطلاعات شخصی شما ، و یا ایجاد تغییر در تنظیمات كامپیوترتان بدون اینكه قبل از انجام این اعمال و تغییرات از شما اجازه و تاییدیه ای گرفته باشند .

نرم افزار های جاسوسی ، اغلب خود را در متن نرم افزارهایی كه بمنظور تبلیغات اینترنتی طراحی شده اند  و یا برنامه هایی كه از طریق اینترنت اطلاعات شخصی و مهم را درخواست می كنند  ( مانند فرم های ثبت نام و یا برگه های خرید اینترنتی ) مخفی می كنند .

البته تمام برنامه هایی كه صفحات تبلیغاتی را در اینترنت نمایش می دهند و یا شما را به شركت در برخی از فعالیت های آنلاین تشویق می كنند ، مخرب نمی باشند . بعنوان مثال ، ممكن است شما عضو یك سایت سرویس دهنده برای داونلود و یا گوش دادن به موزیك شوید ، اما برای این كار شما باید یك فرم اینترنتی، مخصوص پرداخت هزینه و اجازه داونلود فایل را تكمیل و ارسال كنید . اگر شما هنگام در خواست و تكمیل فرم مخصوص برگه توافقنامه و اصطلاحات مندرج در آنرا بدقت مطالعه كنید ، ممكن است از انجام این خرید ویا عضویت منصرف شوید . و یا ممكن است شما با شركت مذكور توافق كنید ، و شركت  اطلاعات شخصی شما را بصورت آنلاین بررسی  كند و تشخیص بدهد كه شما به كدام نوع موسیقی علاقه بیشتری دارید  و .... .

نوع دیگری از نرم افزار های جاسوسی ، تغییراتی را در تنظیمات كامپیوتر شما اعمال می كنند كه ممكن است ایجاد دردسر برای شما بكند و می تواند سرعت پاسخ دهی سیستم را پایین بیاورد و باعث توقف عملكرد نرمال آن بشود . این برنامه ها می توانند در تنظیمات مرور گر اینترنتی شما تغییراتی را ایجاد كنند ، مثلا صفحه پش فرض و یا جستجو گر پیش فرض را تغییر دهند و یا نوار ابزاری به مرورگر اینترنتی شما اضافه كنند كه شما هیچ نیازی به آنها ندارید . همچنین این برنامه مشكلاتی را برای ایجاد تغییر در این تنظیمات بوجود می آورند و گاه شما قادر نخواهید بود تنظیمات پیش فرض مرور گر اینترنتی خود را بازیابی كنید .

راه های گوناگونی برای نفوذ و آلوده شدن كامپیوترتان توسط نرم افزار های جاسوسی وجود دارد . متداول ترین روش  نفوذ زمانی است كه شما می خواهید یك نرم افزاری را ( مثلا نرم افزار هایی كه بمنظور باشتراك گذاشتن فایل های موسیقی و یا ویدئویی می باشند )  بر روی سیستم نصب كنید .

كلید اصلی در این نكته است كه شما هنگام نصب یك نرم افزار ، بدون آنكه از عملكرد و نیت واقعی طراح نرم افازر اطلاعی داشته باشید ، اقدام به نصب نرم افازر بر سیستم می كنید .

هر موقع كه شما یك نرم افزاری را بر روی كامپیوتر خودتان نصب می كنید ، مطمئن باشید كه بدقت تمام جوانب را سنجیده اید و برگه توافق نامه مندرج در هنگام نصب برنامه را بدقت مطالعه كرده اید . گاه نكاتی كه ممكن است باعث بروز تغییراتی در تنظیمات سیستم شوند ، بطور مستند اشاره شده است ، اما این مطالب ممكن است درست در انتهای برگه تفاهم نامه درج شده باشند .

جلوگیری از نفوذ نرم افزار های جاسوسی به سیستم

 

آیا كامپیوتر شما توسط نرم افزار جاسوسی آلوده شده و كلیه فعالیت های شما زیر ذره بین می باشد
 

اگر كامپیترتان یكی از علایمی را كه در زیر به آنها اشاره می شود نشان می دهد ، ممكن است یك نرم افزار جاسوسی و یا  برنامه ای بطور ناخواسته و مخفی بر روی سیستم شما نصب شده است .

همواره موقع كار با كامپیوتر پیام های ناخواسته و مكرری بر روی مانیتور ظاهر می شود 
 

برخی از نرم افزارهایی كه ناخواسته بر روی سیستم نصب شده اند با ایجاد پنجره های اینترنتی ناخواسته ، صفحه مونیتور شما را بمباران می كنند . این صفحات معمولا برای افراد بزرگسال و متاهل طراحی شده و گاه مطالب ناشایستی در آنها گجانده شده است . اگر بلافاصله بعد از روشن كردن كامپیوتر و یا بدون اینكه شما از مرورگر اینترنتی خود استفاده كنید ، پنجره هایی به طور مكرر بر روی صفحه مانیتور ظاهر می شود ، احتمال آلوده بودن سیستم به برنامه های جاسوسی و یا ناخواسته وجود دارد .

 

تنظیمات اولیه كامپیوتر تغییر یافته و شما به هیچ روش قادر به بازگشت به آن تنظیمات را ندارید
 

برخی از این نرم افزار ها قادرند تغییراتی را در صفحه پیش فرض مرورگر اینترنتی و یا جستجوگر اینترنتی شما ایجاد كنند . این بدین معنی است كه شما هنگام اجرای مرورگر اینترنتی اولین صفحه ای كه نمایش می دهد و یا هنگامی كه مطلبی را از اینترنت جستجو می كنید ، پنجره ای را ببینید كه انظار آنرا نداشتید . حتی اگر شما با نحوه بازگرداندن تنظیمات اولیه مرورگر اینترنتی خود آشنا باشید ، با وجود این موقع ری استارت كردن ویندوز تمام تنظیماتی كه انجام داده بودید ، تغییر یابند و دوباره با مشكل قبلی مواجه شوید .

نور ابزاری بر روی مرورگر اینترنتی  نصب شده كه شما بخاطر نمی آورید چنین چیزی نصب كرده باشید

برنامه های جاسوسی و نرم افزار هایی كه بصورت ناخواسته بر روی سیستم نصب شده اند قادرند نوار ابزاری را بر ری مرورگر اینترنتی اضافه كنند كه شما نیازی به وجود آنها ندارید . و اگر شما نحوه حذف كردن این نوار ابزار را بدانید بعد از ری استارت كردن كامپیوترتان دوباره شاهد همان نوار ابزار در مرورگر اینترنتی خود خواهید بود .
 

كامپیوترتان به كندی عمل می كند 
 

برای طراحی و برنامه نویسی برنامه های جاسوسی و سایر نرم افزار های مشابه ، هیچ اجباری برای رعایت نكات استاندارد برنامه نویسی وجود ندارد .ماهیت این برنامه های جاسوسی بطوری می باشد كه دائما فعالیت های شما بر روی كامپیوتر شخصیتان را تحت نظر داشته و كلیه این اطلاعات را جمع آوری می كند و این می تواند باعث كندی عملكرد سیستم شود و ایرادات نرم افزاری برنامه های جاسوسی حتی می تواند باعث از كار افتادن كامپیوترتان نیز بشود .

اگر به ناگاه متوجه شوید كه تعداد برنامه هایی كه از كار می افتند رو به افزایش می باشد ، یا اگر كامپیوتر شما هنگام بار گذاری برنامه ها جهت اجرا كندی بیش از حد معمولی را نشان می دهد ، ممكن است سیستم شما آلوده به برنامه های جاسوسی شده باشد .

 

روش فعال سازی نرم افزار Windows Defender :

 

ویندوز ویستا 
 

اگر بر روی كامپیوتر ود ویندوز ویستا نصب كرده اید ، این نرم افزار ر روی سیستم نصب شده است و شما باید از فعال بودن آن مطمئن شوید . در واقع اگر شما از نرم افزار ضد ویروسی بر روی سیستم خود نصب كرده اید احتمال اینكه این آنتی ویروس نرم افزار Windows Defender را غیر فعال كند بسیار زیاد است . . بدین منظور بر روی كلید Start  در ویندوز ویستا كلیك كرده و در كادر جستجو كلمه "Defender" را تایپ كنید   

 

 

 

Opening Windows Defender

اگر این نرم افزار غیر فعال شده باشد می توانید به آسانی دوباره آنرا فعال نمایید

Windows Defender warning

اگر شما از نسخه های رجیستر شده ویندوز ایكس پی یا ویندوز سرور 2003 بر رویسیستم خود بهره می گیرید ، جهت نصب برنامه Windows Defender  باید مراحل زیر را انجام دهید :

1.      از امكانات سخت افزاری و نرم افزاری كامپیوتر خود برای نصب این نرم افزار مطمئن باشید .

                       حد اقل امكانات سخت افزاری و نرم افزاری  :

               الف – پنتیوم III و یا بالاتر

               ب – ویندوز ویستا ، ویندوز ایكس پی سرویس پك 2 و یا ورژن بالاتر ، ویندوز 2003 سرور سرویس پك 1 و یا ورژن بالاتر

               پ – 64 مگابایت حافظه ( 128 مگابایت و یا بیشتر توصیه می شود )

               ت -  اینترنت اكسپلورر 6 و یا ورژن بالاتر

               ث -  ارتباط اینتر نتی حداقل 28 كیلوبایت در ثانیه ( مودم های خانگی  معمولا 56 كیلوبایت در ثانیه می باشند )

               ج – نرم افزار Windows Installer version 3.1 یا ورژن بالاتر ( از سایت مابكروسافت قابل داونلود می باشد )

2.      با مراجعه به سایت  مایكروسافت و قسمت داونلود این سایت ، كلید Continue را كلید كرده و طبق دستوالعمل ارائه شده در سایت مذكور نرم افزار Windows Defender را داونلود كنید

3.      جهت نصب ویزارد برنامه را اجرا كرده و كلیه مراحل را ادامه دهید .در هنگام نصب از شما در مورد نحوه مشاركت شما با تیم كاشناسی  پرسیده خواهد شد . توصیه می شود گزینه Use recommended setting را انتخاب نمایید

 

SpyNet participation screen

توجه :

Spynet یك پل ارتباطی بین كاربران نرم افزار Windows Defender می باشد. از طریق آن كاربران نم افزار می توانند با یكدیگر ارتباط یافته و اطلاعات خود را در مورد نرم افزار های جاسوسی به اشتراك بگذارند . از این طریق آخرین اطلاعات و مواردی كه توسط نرم افزار Windows Defender  گزراش می شود بر روی سرور SpyNet تحلیل می شود ، كه از این طریق می توانید درباره بروز رسانی نرم افزار ، در مورد نحوه جلوگیری و یا حذف آخرین برنامه های جاسوسی كه ممكن است در اینترنت موجود باشند اطلاع حاصل نمایید . SpyNet مجموعه ای از اطلاعات را جمع آوری كرده ( اطلاعاتی نظیر ، نام فایل و نحوه عملكرد برنامه جاسوسی ) و در اختیار كاربران قرار می دهد .

1 . بر روی كلید Next  كلیك كنید .

2 . سپس گزینه Install بر رای شروع نصب نرم افزار كلیك كنید

3 . هنگام پایان نصب ، شما باید نرم پنجره ای مشابه پنجره زیر را مشاهده نمایید . كلید Finish را كلیك كنید ، نرم افزار شروع به اسكن كردن كامپیوتر شما خواهد كرد .

 

Defender installation complete

نكته بسیار مهم در مورد آنتی ویروس های تقلبی

 

 اخیرا موارد بسیاری  در مورد برنامه های ضد ویروس تقلبی گزراش گردیده است . این برنامه ها پیام های هشدار دهنده نادرستی را نمایش می دهند و خبر از وجود یك برنامه مخرب در كامپیوتر كاربر می دهند و او را تشویق به خرید نرم افزاری می كنند كه از هیچ تضمین و امنیتی  برخوردار نمی باشد .

 بعنوان مثال، برنامه های مثل   Trojan:Win32/Antivirusxp و    Program:Win32/FakeRednefed  ممكن است  نام ها و یا لوگوهای غیرقانونی را در قالب و شكل نرم افزار های شركت مایكروسافت نمایش دهند . این محصولات ممكن است خودشان را با نامهایی نظیر Antivirus XP ،  AntivirusXP 2008 ،  WinDefender 2008 ، XP Antivirus و مانند آنها  معرف كنند .

اگر فكر می كنید كامپیوتر شما مورد حمله یك سری برنامه های مخرب قرار گرفته و یا نرم افزار هایی بطور ناخواسته بر روی سیستم شما نصب شده است ، می توانید با مراجعه به آدرس Windows Live safety scanner و یا دیگر برنامه های بروز شده ضد جاسوسی ، كامپیوتر خود را اسكن كرده و برنامه های مخرب را پاك كنید . 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
swiss army knives 2015
جمعه 8 تیر 1397 03:38 ب.ظ
Nice pⲟst. I learn something totɑlly neww and challenging on sites I stumbleupon on a daily basis.

It ԝi᧐ll always be exciting to read ɑrticles
from other authors and use a little somesthing from their
web sites.
تبادل لینک
سه شنبه 22 خرداد 1397 10:28 ق.ظ
Thanks for finally writing about >دانستنی های
مفید رایانه - ویندوز دیفندر Windows Defender
چیست؟ <Liked it!
Nintendo giveaway
جمعه 24 آذر 1396 06:27 ب.ظ
چه اطلاعاتی از عدم ابهام و حفظ آگاهی ارزشمند در مورد احساسات غیر منتظره.
imvu free credits
دوشنبه 13 آذر 1396 09:08 ب.ظ
ضرب و شتم عالی من آرزو می کنم در حالی که شما شاگرد
وب سایت خود را اصلاح کنید، چگونه می توانم برای یک اشتراک اشتراک داشته باشم
سایت وبلاگ حساب من یک معامله قابل قبول را به من داد. من داشتم
کمی از این برنامه پخش شده شما پخش شد
مفهوم
cam4 hack update
دوشنبه 6 آذر 1396 09:57 ب.ظ
مقاله عالی! ما به این محتوای عالی لینک می دهیم
در سایت ما نگه داشتن نوشتن بزرگ
anita
سه شنبه 30 آبان 1396 11:35 ب.ظ
very gooooood
std testing cost
پنجشنبه 18 آبان 1396 03:06 ق.ظ
من می خواهم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟ من دوست دارم اطلاعات بیشتری پیدا کنم
how much do std tests cost
شنبه 13 آبان 1396 05:11 ب.ظ
این پایان روز من است، مگر قبل از پایان، من این مقاله بزرگ را میخوانم
برای بهبود مهارت های من
best psychic medium reading
پنجشنبه 11 آبان 1396 02:40 ق.ظ
من نمی توانم از اظهار نظر خودداری کنم به خوبی نوشته شده!
ask a psychic
پنجشنبه 11 آبان 1396 01:33 ق.ظ
در حقیقت مهم نیست که آیا کسی آن را نمی داند و یا آن را تا چه حد
بازدید کنندگان دیگر که آنها کمک خواهد کرد، بنابراین در اینجا
رخ می دهد.
best psychic readings
پنجشنبه 11 آبان 1396 01:11 ق.ظ
من حتی نمی دانم که چطور به اینجا رسیدم، اما فکر کردم این پست عالی بود.
من نمی دانم شما چه کسی هستید اما مطمئنا اگر به گذشته نیازی نداشته باشید به وبلاگ نویس معروف می روید؛ با تشویق!
cheap psychic readings
دوشنبه 20 شهریور 1396 02:08 ب.ظ
سلام! من می توانستم سوگند یاد کنم قبل از این که به این وبسایت مراجعه کنم، اما بعد از چک کردن
برخی از پست من متوجه شدم این برای من جدید است. به هر حال،
من مطمئنا خوشحالم که من آن را پیدا کردم و من نشانه گذاری خواهد شد
و چک کردن اغلب!
std testing near me
دوشنبه 20 شهریور 1396 11:40 ق.ظ
من واقعا از طراحی و طرح وبلاگ خودم لذت می برم.
این بسیار آسان است در چشم که باعث می شود آن را بسیار لذت بخش برای من به اینجا آمده و بیشتر بازدید. آیا شما استخدام کردید؟
توسعه دهنده برای ایجاد تم خود را؟ کار فوق العاده!
cheap telephone psychics
دوشنبه 20 شهریور 1396 10:05 ق.ظ
اگر بخواهید بهترین مطالب را مانند خودتان داشته باشید، فقط این بازدید را بپردازید
وب سایت هر روز از آنجا که محتوای فراهم می کند، فراهم می کند،
با تشکر
private std screening
دوشنبه 20 شهریور 1396 09:40 ق.ظ
اطلاعات مفید خوشبختانه من وب سایت شما را به طور تصادفی یافتم، و من این موضوع را متعجب کرده ام
تصادف در مورد زودتر رخ نداد! من آن را نشانه گذاری کردم
feet issues
شنبه 18 شهریور 1396 05:06 ب.ظ
Everything is very open with a precise clarification of the challenges.
It was truly informative. Your website is very useful.
Thank you for sharing!
chaturbate token hack forum
پنجشنبه 12 مرداد 1396 10:38 ب.ظ
I really like it whenever people come together and share views.
Great blog, keep it up!
Jermaine
جمعه 16 تیر 1396 07:49 ب.ظ
I'm not sure exactly why but this site is loading very slow for me.
Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
I'll check back later on and see if the problem still exists.
std testing centers
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:55 ق.ظ
قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین ابتدا آیا واقعا کار کاملا با من
پس از برخی از زمان. جایی در سراسر جملات شما قادر به من مؤمن اما فقط برای بسیار در حالی
که کوتاه. من این مشکل خود را با جهش در منطق و شما ممکن
است را خوب به کمک پر کسانی که معافیت.
اگر شما که می توانید انجام من خواهد بدون شک بود تحت تاثیر
قرار داد.
Alan
شنبه 23 اردیبهشت 1396 10:44 ق.ظ
whoah this blog is wonderful i love reading your
articles. Keep up the good work! You know, many persons are looking around for this info, you could help them greatly.
habib
پنجشنبه 21 آبان 1394 12:51 ق.ظ
میخاستم بدونم ایا ویندوز دیفندر همون کارایی ویروس کشرو داره یا فدق میکنن و ایا نیاز هست ما انتی ویروس نصب کنیم
چهارشنبه 21 مرداد 1394 02:20 ب.ظ
ممنون!!!
محمد علیپور
یکشنبه 26 مرداد 1393 09:58 ب.ظ
با سلام و خسته نباشید
از راهنمایی شما متشکرم.
موفق باشید.
فروشگاه اینترنتی ما :
www.0098i.ir
تمامی محصولات ارزانتر از فروشگاه های دیگر است.
یا علی..
Mahmoud
پنجشنبه 5 دی 1392 07:24 ق.ظ
از زحمات بیدریغتان کمال تشکر دارم
پاسخ علیرضا : خواهش میکنم.سپاسگزارم
آسمان
دوشنبه 29 مهر 1392 03:13 ق.ظ
بسیار عالی
استفاده کردم.
خداقوت
پاسخ علیرضا : ممنون خواهش میکنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر